הדיוק שלנו

לעדשות מגע

שלך

סוגי עדשות מגע

עדשות חד פעמיות

פתרון מעולה, בשביל מי שצריך תיקון ראיה אופטי ואינו מעוניין להרכיב משקפיים.

נוחות, זמינות, ללא התעסקות וטיפולים מיוחדים, הופכים את העדשות החד פעמיות לנמכרות ביותר בעולם.

עדשות רכות

עדשות אלו מיוצרות לפי הזמנה, עם מרשמים ותכונות שאין לעדשות החד פעמיות הסטנדרטיות.
אורך החיים של העדשות נע משלושה חודשים ועד לשנתיים בהתאם לצרכים ולחומרי הגלם.

עדשות קשות נושמות

העדשות הוותיקות קיבלו שדרוג רציני בעזרת חומרי גלם מעולים. ההתאמות האישיות נעזרות במיפוי והבנה של הטופוגרפיה של הקרנית. אנו בונים את פרופיל הראיה האישי שלעיתים הוא גם הפיתרון הרפואי המומלץ לבעיות ומחלות קרנית.

חשוב לנו להכיר אתכם, את התחביבים שלכם, במה אתם עוסקים, אלו פתרונות ראיה היו לכם בעבר, מה המצב הבריאותי שלכם, מה מפריע ונדרש לשפר, הכל בשיחה אישית – כך אנו מבטיחים את הדיוק שלנו לראיה שלך.

אנו נעזרים בטכנולוגיות מחשב חדשניות, ונמדוד בצורה אובייקטיבית את המרשם למשקפים לפעמים הפתרון שנציע הוא שינוי במרשם, או שינוי במפרט של העדשה.

בכדי לדייק ולהגיע להתאמה מיטבית, אנו נרכיב לך עדשות מגע לניסיון, כך נוודא את נוחות ההתאמה והמרשם. 

בסיום התהליך הקפדני נעזור לך להחליט איזה עדשות הכי תואמות לעיניים ולסדר היום שלך.

אשר הוכנו עבורך לניסיון, העדשות תואמות את המרשם ומבנה העין שלך, הגיע הזמן לקחת אותן הביתה.

כאן אנו נשב אתכם בשקט וברוגע על מנת להדריך ולתרגל הרכבה והסרה של העדשות, עד שתצליחו.

מרגע זה והלאה, אתם תלמדו להעריך את תחושת הביטחון והראיה הטבעית עם עדשות מגע שהותאמו לך. 

לאחר ביקורת, נזמין לך את העדשות לשנה הקרובה, עם אחריות למרשם לכל השנה.

במציאות, שבה החידושים וחומרי הגלם מתעדכנים בקצב מהיר, לא סביר שנשאיר לקוח עם עדשות מהתאמה קודמת. אנו נשאף לעדכן את ההתאמה ולספק את המרשם העדכני ביותר והבריא ביותר.

עדשות מגע להתנסות

יש לנו את הידע והניסיון (משנת 1990) אתם מוזמנים להגיע לבדיקת היתכנות והתנסות.
בפגישה ננתח את צרכי הראיה ואורח החיים, להתאמת עדשות מגע מיטבית.

עדשות מגע למצבים שונים

עדשות מגע לקוצר ראיה או רוחק ראיה

כשבאים לענות על צורכי הראיה בעדשות מגע יש להביא בחשבון: מהי הבעיה שרוצים לפתור? אילו מאפיינים רצוי שיהיו לעדשות מבחינת החומר, העיצוב, העמידות וההתאמה האישית.

תהליך אפיון והתאמה בעל 6 שלבים שמבטיח את ההתאמה המושלמת עבורך.

התיקון הנפוץ ביותר הוא ע”י עדשות “ספריות” כדוריות העיצוב הזה מקנה כוח אופטי שווה לאורך כל משטח העדשה. עדשות המעוצבות כך מאפשרות ראייה טובה לאנשים הסובלים הן מקוצר ראייה והן מרוחק ראייה. וניתנים להתאמה בכל סוגי העדשות, התיקון הנפוץ ביותר היום הוא ע”י עדשות מגע חד פעמיות.

עדשות מגע לאסטיגמטיזם

התאמת עדשות מגע היא אלטרנטיבה מצוינת למשקפים ולניתוחי לייזר פולשניים, הזמינות והפשטות הופכים את השימוש בעדשות לקל ביותר, ההסתגלות ותהליך ההתאמה אצלנו פשוט וזמין לכל אחד ובכל מרשם.

האתגר הראשון, כוח אופטי: בכדי לתת מענה לאסטיגמטיזם, אנו נשתמש בעדשות “טוריות” המתאפיינות בשני כוחות אופטיים (בכל ציר כוח שבירה שונה)

האתגר השני, זווית הצילינדר: הזוית קריטית לאיכות הראיה, הצילינדר יעיל בזוית אחת וכל חריגה ממנה מטשטשת, בכדי לשמור על הזוית יש לעדשות מייצב אופטי שדואג שהעדשה תשב כל הזמן בציר הנכון.

האתגר השלישי, נוחות: בעבר בגלל מורכבות העדשה והצורך לייצב אותה, ננקטו שיטות ייצוב שגרעו משמעותית מנוחות ההרכבה, גם על זה התגברנו, יש לנו עדשות מאוד נעימות בעין עם מייצב אופטי בכל תנוחה. בעבר השתמשנו בעדשות קשות לתיקון אסטיגמטי, מה שהיה ממש לא נוח.

האתגר הרביעי, זמינות: לשמחתנו עם התקדמות הטכנולוגית העדשות הטוריות שמתקנות צילינדר זמינות גם בעדשות חד פעמיות (אמנם עם מגבלות מרשם וזוית) אבל בכל זאת המגוון מאוד רחב.

עדשות מגע מולטיפוקליות

במציאות היום, שבא החידושים וחומרי הגלם מתעדכנים בקצב מהיר, לא סביר שנשאיר לקוח עם עדשות מהתאמה קודמת. אנו נשאף לעדכן את ההתאמה ולספק את הגרסה העדכנית לגיל ולצרכי הראיה.

אחד הפיתוחים החשובים בעדשות מגע, הוא הפתרון שנציע לבני 45 פלוס המתקשים לקרוא עם עדשות המגע הקיימות ונדרש לתת להם פתרון חדשני, כך שיוכלו לראות בו זמנית גם לרחוק וגם לקרוב.

עדשות מולטיפוקליות (רב־מוקדיות) מתאפיינות בכמה כוחות אופטיים לטווח רחוק ולטווח קרוב. השיטה הנפוצה היא שהכוחות האופטיים מסודרים בצורה של טבעות טבעות, כל טבעת מייצגת פוקוס שונה, אחד לרחוק ואחד לקרוב.

בנוסף ניתן להחליט אם מרכז העדשה יהיה לקרוב או לרחוק, לא פעם בכדי להשיג ראיה אופטימלית אנו נדרשים לשילובים שונים, שיבטיחו את הראיה לרחוק ולקרוב בטבעיות.

את העדשות המגע המולטיפוקליות שמספקות ראייה טובה לאנשים פרסביופיים (שסובלים מזוקן ראייה) שזקוקים לתיקון ראייה גם לרחוק וגם לקרוב.

ניתן לקבל בכל סוגי עדשות המגע, לאחרונה עם כניסת העדשות החד פעמיות לפתרון המולטיפוקלי, הדבר הפך לזמין ונוח להתאמה.

עדשות מגע לקרטוקונוס

קראטוקונוס באה מהמילה היוונית Kerato קרנית Conus – חרוט, קרנית בצורת חרוט מדובר במחלה ניוונית של הקרנית, הקרנית הופכת לדקה, בולטת ושטחה נעשה בלתי סדיר. להרבה אנשים עם קרטוקונוס אין מוטיבציה להרכיב עדשות מגע והמוטיבציה היא הדבר המכריע להצלחת ההתאמה של עדשות מגע

בחירת עדשות מגע לפי דרגת התקדמות המחלה:

• קרטוקונוס התחלתי – עדשות מגע רכות טוריות (צילנדר) יכולות לספק מענה הולם.

• קרטוקונוס התחלתי עד בינוני – עדשות מגע רכות מספקות איכות ראייה ונוחות הרכבה. עדשות מגע קשות טוריות או עדשות מגע קשות לקרטוקונוס מספקות איכות וחדות ראייה מצוינות.

• קרטוקונוס בינוני – עדיפות ראשונה היא לעדשה קשה. למי שרגיש אנו מציעים עדשות מגע פיגיבק (עדשת מגע קשה על עדשה רכה יומית) פיתרון יצירתי ויעיל.

לחלופין, ישנו פתרון נוסף של עדשת מגע היברידית (עדשה רכה בשוליים בשילוב עדשה קשה במרכז) העדשה מהווה פתרון לרגישות יתר ממנה סובלים בעלי קרטוקונוס.

• קרטוקונוס מתקדם – עדשות מגע סקלרליות מספקות מענה לכל שלבי הקרטוקונוס ובפרט לשלב המתקדם. העדשות מתחלקות לתת קטגוריות וכוללות עדשת מגע קרניו-סקלרליות, עדשות מגע סמי-סקלרליות, עדשות מגע מיני-סקלרליות ועדשות מגע סקלרליות מלאות.

עדשות סקלרליות הן עדשות מגע קשות בעלות קוטר גדול המונחות על הסקלרה (לחמית). הן מאפשרות ראייה טובה גם במקרים הבאים: צילינדר גבוה, קרניות לא סדירות או מעוותות, יובש ניכר בעיניים. נוח מאוד להרכיב אותן – ממש כמו עדשות רכות – וניתן להרכיב אותן למשך פרקי זמן ארוכים.

עדשות מגע לילדים

שנים שאנו מלווים את לקוחותינו הילדים בסבלנות ובאחריות. אם בעבר השימוש בעדשות מגע לילדים היה בעיקרו קוסמטי, הרי שעם התפתחות המחקר וחומרי הגלם, אנו יכולים להצביע על התפתחויות משמעותיות שמשפיעות ישירות על בריאות העיניים

קוצר ראייה אצל ילדים מאופיין במקרים רבים בהגדלת המספר של העדשה, וכרוך בסכנות שונות במשך החיים. לאחרונה הציגה חברת CooperVision עדשות מגע ייחודיות שיכולות לתת מענה לבעיה ולהאט את קצב התפתחות קוצר הראייה אצל ילדים. ואף קיבלו אישור FDA עדשות MiSigh.

מדובר בעדשות מגע יומיות טיפוליות המתאימות במיוחד לילדים. עדשות אלה מצליחות, חוץ מלהביא לשיפור הראייה הרגיל, גם להאט את קצב התפתחות של קוצר הראייה.
העדשות פשוטות להתאמה “יומיות” מה שמצמצם משמעותית את הסיכוי לזיהומים, הן מתאימות לשימוש מהרגע שבו הילד יכול להרכיב ולהסיר בעצמו את העדשות, ועד שהראייה מתייצבת.

כמי שהוסמכו על ידי CooperVision להתאים עדשות MiSight למטופלים, אנו מפצירים בכם, ההורים, לא להזניח את התפתחות קוצר הראייה של ילדיכם.

עדשות מגע טיפוליות

קרנית היא החלק הקדמי ביותר בעין. היא מכסה את הלשכה הקדמית, את האישון ואת הקשתית ומספקת את רוב רובה של העוצמה האופטית של העין. אמנם השבירה הסופית של קרני האור מבוצעת בעדשה, אך שני שליש מהשבירה מבוצעת בקרנית ולכן יש לה תפקיד קריטי ביכולת מיקוד הראייה.

עדשות מגע טיפוליות משמשות למעשה כתחבושת, הם נשארות בעין לטווח של שבוע ויותר, בכפוף לאישור והמלצה רפואית רלוונטית.

עדשת מגע טיפולית מגנה על רקמת הקרנית, מתקנת עיוותים בקרנית כתוצאה מפני שטח לא סדירים, משמשת כמשטח מגן עקב רגישות מוגברת בהתאמה של עדשות מגע לקרטוקונוס.

שימוש נוסף יתכן במהלך ההחלמה מהניתוח. לאחר פציעה של הקרנית או מטראומה. לעיתים משמשת מגן מריס חודרני שגודל לכיוון העין לשורט את הקרנית.

הקרנית היא אחד האזורים הרגישים שידועים, כאבים בקרנית הם בלתי נסבלים ולמעשה בזמן השימוש בעדשה היא מהווה תחליף לקרנית הטבעית ומאפשרת את ההחלמה בשקט וללא כאבים.

חשוב ביותר לטפטף טיפות הרטבה בזמן השימוש בעדשה.

חומרי גלם לעדשות מגע

קיימת חלוקה בסיסית של חומרי הגלם:

• עדשות מגע קשות:
חומר הגלם עשוי מפלסטיק קשיח, GP עם השנים פותחו חומרי גלם בעלי חדירות חמצן מעולה DK גבוה וניתן להם השם קשות נושמות. השימושים העיקריים בעדשות קשות הוא לקרטוקונוס, לאסטיגמטיזם , למקרים של יובש בקרנית שמונע הרכבה של עדשות רכות. כל העדשות מגע הקשות הם עדשות קבועות (שנתיות) להרכבה ביום והסרה בלילה

• עדשות מגע רכות: מתחלקות לשני סוגי חומרים עיקריים:

עדשות מגע מסוג הידורג’ל: הן העדשות מגע הרכות הנפוצות ביותר. עדשות אלו בעלי קשיחות נמוכה ויכולת לספוח מים. עדשות מגע מסוג הידרוג’ל תלויים מאוד במים בכדי להעביר חמצן. ככל שנגביר את אחוז המים בעדשה כך עבירות החמצן תגדל, אולם, כמות החמצן העוברת דרך עדשות מגע הידרוג’ל אינה מספיקה. חסרון נוסף העדשות סופחות משקעי חלבונים שלטווח ארוך גורמים נזקים לעין.
אחוזי המים הנפוצים הם 38% מים , 60% מים, 78% מים.

עדשות סילקון הידרוג’ל: סיליקון מביא לשותפות את חדירות החמצן, הידרוג’ל מביא את הרכות. שילוב של החומרים שהם מיסודם מנוגדים בתכונות התאפשר בסיוע של חומר מתווך. הפיתוח הראשוני של סילקון הידרוג’ל נועד לשימוש להרכבה ממושכת – (שינה עם עדשות המגע) אך זמן קצר לאחר מכן אנשי המקצוע אימצו לחיקם את השימוש בעדשה להרכבה יום יומית. כיום כל עדשות מגע מסוג סילקון הידרוג’ל (של כל החברות) מצטיינות בהעברת חמצן גבוהה

• עדשות היברידיות: עדשות מגע היברידיות מורכבות מעדשה רכה סיליקון הידרוג’ל שבתוכה השתילו עדשה קשה GP. העדשות ההיברידיות מאפשרות ראייה חדה יותר במקרים של צילינדר גבוה או במקרים של קרניות לא סדירות ולקרטוקונוס.עם היתרון של עדשה קשה בחלק האופטי ועם נוחות הרכבה של עדשה רכה.

• עדשת המגע החכמה באור: עדשות מגע מחליפות צבע, זאת פריצת דרך באופן בו רכיבי הסנסורים הרגישים לאור משתלבים עם חומרי הגלם של הסיליקון הידרוג’ל.

הכירו את עדשת המגע החכמה באור ACUVUE® OASYS with Transitions™. עדשת מגע הראשונה מסוגה* שיודעת להתכהות ולהתבהר בחזרה לפי הצורך ומסתגלת ללא הרף לאור המשתנה, העדשה מאזנת ללא הרף ובמהירות את כמות האור הנכנס לעין בפנים או בחוץ, כולל סינון של אור כחול וחסימה של קרני UV.

טיפול בנפגעים

מדור נפגעי הראיה שלנו בא לתת חוות דעת שניה ופתרונות מותאמים אישית לאלו מכם שהזמינו משקפי ראיה או עדשות מגע במקום אחר ולא מרוצים מהמוצר או מהפתרון שקיבלו.

אנו מזמינים אתכם להגיע לאבחון צרכים מדוייק, בדיקת ראיה ובדיקת המשקפיים הנוכחיות.

הדיוק שלנו לראיה שלך הינו חדשני ונעשה בעזרת ציוד מדידה ואבחון אלקטרוני ייחודי ומתקדם.

כל לקוח עובר תהליך המתחיל בהבנה מעמיקה של צרכי הראיה, וסגנון החיים ובהתאם לכך מגוון הפתרונות שנציע.

רוצה לשמוע עוד פרטים?
מלא\י את הטופס: