הדיוק שלנו

למיקוד ראיה

שלך

תרפיה ויזואלית ומיקוד ראיה

העניים שלנו עובדות בשיתוף פעולה ישיר עם המוח אשר מפענח את מה שאנו רואים. ולכן התסמינים בבעיות במיקוד ראיה בדרך כלל יהיו קשורים לעייפות בראיה, כאבי ראש, קושי להתמיד בקריאה או בעבודה במחשב

מיקוד ראיה

הוא תחום העוסק בראיה בינוקולרית (ראיה דו עינית). חשוב ששתי העניים יתפקדו ביחד בסנכרון מושלם. חוסר סנכרון משפיע לרעה על כל פעילות ויזואלית שאנו עוסקים בה, ועל יכולת ההתמדה שלנו בפעילות הזאת.

תרפיה ויזואלית

היא סדרה של תרגילי ראיה עם תוכנית מותאמת אישית, לאחר אבחון מוקפד, המשפרים את התפקוד והגמישות המוטורית של שרירי העניים, ומעודדים סנכרון בין העיניים עם דגש על הקשר בין העין והמוח.

הדרך שלנו
לשיפור במיקוד הראיה

חשוב לנו להכיר אתכם, את התחביבים שלכם, במה אתם עוסקים, אלו פתרונות ראיה היו לכם בעבר, מה המצב הבריאותי שלכם, מה מפריע ונדרש לשפר, הכל בשיחה אישית – כך אנו מבטיחים את הדיוק שלנו לראיה שלך.

אנו נעזרים בטכנולוגיות מחשב חדשניות, ונמדוד בצורה אובייקטיבית את המרשם למשקפים לפעמים הפתרון שנציע הוא שינוי במרשם, או שינוי במפרט של העדשה.

בכדי לדייק ולהתאים את הראיה לצרכי היום יום שלך, אנו מבצעים אבחון מלא של כל מכלולי הראיה הדו עיניות, ומיקוד הראיה, כולל עייפות הראיה, יתרות מיזוג, בכדי להגיע להבנה עמוקה כיצד מערכת הראיה שלכם מתפקדת ביומיום.

בסיום הבדיקה אנו עוברים ביחד איתכם על תוצאות הבדיקה ומסבירים לכם אותם. כל תוצאות הבדיקה יינתנו לכם בכתב. לאחר מכן אנו בונים תוכנית טיפול מפורטת. ביחד נתחיל את הדרך לפתרון המדויק עבורך.

במידה ונמצא קושי במיקוד הראיה, הפתרונות שנציע במשקפים נועד בעיקר על מנת לשפר את חדות הראיה ולהקל על מיקוד הראיה כך שיהיה אפשר לחזור לתפקוד ולהתחיל לתרגל.

במידה ונמצא באבחון קושי במיקוד הראיה, נציע תוכנית טיפול הכוללת תרגול של מיקוד הראיה במכון עם הוראות תרגול הביתה, מדובר בסדרה של 10-5 תרגולים, בסיום הסדרה נערוך אבחון חוזר.

בעיות במיקוד הראיה בילדות

בעיות במיקוד הראיה צפות כשהילד מתחיל לקרוא, או כאשר מתחיל ללמוד בבית הספר. ילדים לא נוטים להתלונן על הראיה, מכיוון שאינם יודעים למה להשוות את עצמם, ולכן על ההורים לדאוג שהילד יקבל את מירב הכלים והיכולות על מנת לתפקד בבית ספר ובלמידה. 

חשוב לוודא שהילד רואה טוב? האם הוא מספיק ומצליח להעתיק מהלוח? האם רואה כפול? (תשאלו) ולהתייחס להתנהגויות חריגות. מכיוון שבגיל ילדות המוח והעניים עדין בשלבי ההתפתחות, הלמידה מתרחשת מהר יותר, והילדים מסתגלים לשינויים הרבה יותר בקלות. ולכן זה הזמן הכי טוב לטפל בבעיות ראיה דו עיניות. 

סימפטומים:

קצב קריאה איטי

איבוד של השורה

בלבול באותיות

קושי העתקה מהלוח

סגירת עין אחת

כאבי ראש ועניים

ראיה כפולה (בדרך כלל הילד לא יגיד שהוא רואה כפול עד שלא תשאלו אותו)

טשטוש מקרוב או רחוק.

חוסר נוחות בסרטי תל מימד וראיה מטושטשת

פתרון:

ישנם מגוון של ליקויים שונים בראיה הדו עינית, אותם אנו מאבחנים בסדרת בדיקות מיוחדות באבחון מיקוד ראיה. הפתרון יכול להיות במשקפיים מותאמים ומיוחדים, בתוכנית תרגילי ראיה או השילוב בין השניים. 

חשוב לאבחן את הבעיה בגיל מוקדם, וגם אם אין תלונות ספציפיות, כדאי לעשות בדיקת סינון אצלנו באופטיטופ על מנת לא לפספס ולמנוע הידרדרות.

בעיות במיקוד הראיה בגיל הבוגר

מבוגרים צעירים בגילאי 35-18 מנהלים אורח חיים עסוק, מגוון ואינטנסיבי, שכרוך בעבודה עם סוגי מכשירים שונים, הגורם למערכת הראיה לעבוד שעות נוספות. שירות הצבאי, לימודים, נסיעות לעבודה, הרבה שעות עבודה משרדיות, טיולים שונים ופעילויות מגוונות מאפיינות גיל זה. 

חשוב שהראיה שלכם תתמוך באורח חיים פעיל זה, מתח בעניים, עייפות בראיה, טשטוש, סנוור, יובש הם בשכיחות גבוהה הודות לעלייה של מכשירים דיגיטליים המשמשים אותנו כמעט בכל היבט של החיים. במידה וקיים ליקויי מסוים בראיה הדו עינית, ויש חולשה מסוימת בשרירי העניים, כל הפעולות הללו מאוד קשות ומתישות אתכם מאוד. 

סימפטומים:

קושי לסיים את היום בעבודה מול מחשב

כבדות של העניים בערב

עייפות ותשישות של העניים

כאבי ראש ועיניים

קושי להתמקד בזמן קריאה או מחשב

ראיה כפולה

סגירת עין אחת כאשר אתם בשמש

קושי לאמוד את המרחקים בזמן נהיגה וחניה

חוסר נוחות וטשטוש בסרטי תלת מימד

עייפות מול ראיה בטלוויזיה 

פתרון:

עליכם להגיע אלינו לאבחון מיקוד ראיה אצלנו. במהלך האבחון אנו בוחנים את המצב הדו עיני בסדרת בדיקות ראיה מיוחדות עם מכשור מתקדם ומותאם, ומאבחנים אם יש קשר לסימפטומים שלכם למצב העניים והראיה הדו עינית. במידה וקיימת בעיה בראיה הדו עינית שאנו מוצאים באבחון, הפתרון יכול להיות במשקפיים מיוחדים אשר מותאמים למקרה הדו עיני שלכם, או סדרה של תרגילי ראיה שתשפר את התפקודי המוטורי של שרירי העניים, או השילוב בין השניים.

בעיות במיקוד הראיה בגיל המתקדם

בגיל המתקדם העניים עוברות הרבה תהליכים טבעיים של הגיל. במידה ויש ליקוי מסוים בראיה הדו עינית המלווה אתכם במהלך החיים, בגיל המתקדם, זה יתבטא בפעולות יום יומיות, ובמיוחד בטווח הקרוב. תנועות עניים לקויות וחולשה של שרירי העניים בגיל זה נפוצים מאוד, וזה מקשה על פעילויות של אותם הבוגרים. למשל על מנת לקרוא ספר, נדרשות העניים להתכנס אחת כלפי השנייה, ובמידה והשרירים חלשים זה ייצור עייפות וקושי בזמן הקריאה. רבים אינם יודעים אך גם בגיל המתקדם ניתן לשפר ולחזק את היכולות המוטוריות של השרירים על ידי תרגלי ראיה. ישנם סיבות שונות לכך שיהיו קשיים בראיה דו עינית בגיל זה: בעיות במיקוד, עין עצלה, פזילה, פער דיופטרי בין שתי העניים.

סימפטומים:

עייפות העיניים

כאבי ראש

כאבי עיניים

סגירת עין אחת הפרעה של סינוור

קושי להתמקד בכתוב

ראיית עומק חלשה

פתרון:

עליכם להגיע לבדיקת ראיה בשילוב של אבחון מיקוד ראיה אצלנו. לאחר הבנה של הצרכים והעניים שלכם, אנו נציע את הפתרון המתאים בשבילכם. זה יכול להיות משקפיים מותאמים אשר מקלים על עייפות הראיה, או סדרה של תרגילי ראיה מותאמים אליכם שישפרו את הגמישות המוטורית של השרירים.

טיפול בנפגעים

מדור נפגעי הראיה שלנו בא לתת חוות דעת שניה ופתרונות מותאמים אישית לאלו מכם שהזמינו משקפי ראיה או עדשות מגע במקום אחר ולא מרוצים מהמוצר או מהפתרון שקיבלו.

אנו מזמינים אתכם להגיע לאבחון צרכים מדוייק, בדיקת ראיה ובדיקת המשקפיים הנוכחיות.

הדיוק שלנו לראיה שלך הינו חדשני ונעשה בעזרת ציוד מדידה ואבחון אלקטרוני ייחודי ומתקדם.

כל לקוח עובר תהליך המתחיל בהבנה מעמיקה של צרכי הראיה, וסגנון החיים ובהתאם לכך מגוון הפתרונות שנציע.

רוצה לשמוע עוד פרטים?
מלא\י את הטופס: